Bruno has logged 91 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
Edit this entry  
02
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Showgirls

Showgirls

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry