RSS feed for Bruno

Bruno has logged 363 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Margin

The Margin

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Léon Morin, Priest

Léon Morin, Priest

1961
×
★★★
Edit this entry  
30
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Le Silence de la Mer

Le Silence de la Mer

1949
×
★★★
Edit this entry  
26
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★
Edit this entry  
26
Perfect Strangers

Perfect Strangers

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
The Private Files of J. Edgar Hoover

The Private Files of J. Edgar Hoover

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drugstore Romance

Drugstore Romance

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
20
En haut des marches

En haut des marches

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ex Libris: New York Public Library

Ex Libris: New York Public Library

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Piazza Vittorio

Piazza Vittorio

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bright Nights

Bright Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rise and Fall of a Small Film Company

Rise and Fall of a Small Film Company

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Outrage Coda

Outrage Coda

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is Our Land

This Is Our Land

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Napalm

Napalm

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vazante

Vazante

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Les sept déserteurs ou La guerre en vrac

Les sept déserteurs ou La guerre en vrac

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strangler

The Strangler

1970
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Wild Frontier

The Wild Frontier

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zama

Zama

2017
×
★★
Edit this entry  
22
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Don't Change Hands

Don't Change Hands

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Once More

Once More

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Araby

Araby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lucky

Lucky

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jonah Who Will Be 25 in the Year 2000

Jonah Who Will Be 25 in the Year 2000

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry