• Última Cidade

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Filme Particular

    ★★★★½

  • Amigo Secreto

    ★★★★

  • Um Broto Legal

    ★½

  • Paterno

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Espero que esta te encontre e que estejas bem

    ★★½

  • Amado

    ★½

  • Todo Mundo Já Foi pra Marte

    ★★★

  • Thin Skin

    ★★½

  • Alan

    ★★★★

  • Céu Aberto

    ★★

  • 7 Cortes De Cabelo No Congo

    ★★★½

  • Swing and Sway

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Águas Selvagens

    ★½

  • Senior Year

    ★★½

  • The Staircase

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Honeymoon With My Mother

    ★★★

  • Subject

    ★½

  • Choose or Die

    ★½

  • All the Old Knives

    ★★★

  • Eneida

    ★★★

  • Mar de Dentro

    ★★½

  • Quando Falta O Ar

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Alemão 2

    ★★★

  • The World of Yesterday

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ½

  • Black Crab

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ménage

  • Ambulance

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • A Symphony for a Common Man

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • This House

    ★★★

  • Super Natural

  • Geographies of Solitude

    ★★★★½

  • My Two Voices

    ★★★

  • Dry Ground Burning

    ★★★½

  • The City and the City

    ★★

  • Fogaréu

    ★★★

  • Three Tidy Tigers Tied a Tie Tighter

    ★★★

  • Grand Jeté

    ★★★½

  • Concerned Citizen

    ★★

  • Rio de Vozes

    ★★½

  • Incredible But True

    ★★

  • Alcarràs

    ★★★½

  • Leonora addio

    ★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Coma

    ★★★½

  • Father's Day

    ★★

  • Sonne

    ★★★★

  • Queens of the Qing Dynasty

    ★★

  • Axiom

    ★★★★★

  • Dragon Tooth

    ★★★★½

  • Somewhere Over the Chemtrails

    ★★

  • That Kind of Summer

    ★★★½

  • A Piece of Sky

    ★★★★

  • One Year, One Night

  • About Joan

    ★★

  • Return to Dust

    ★★

  • A E I O U – A Quick Alphabet of Love

    ★★★½