Sort by

Bruno has logged 57 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carnivores

Carnivores

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Superfície da Sombra

A Superfície da Sombra

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Anna Karenina. Vronsky's Story

Anna Karenina. Vronsky's Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
João de Deus - O Silêncio é uma Prece

João de Deus - O Silêncio é uma Prece

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Vida Extra-Ordinária de Tarso de Castro

A Vida Extra-Ordinária de Tarso de Castro

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thirst Street

Thirst Street

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ayka

Ayka

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gentle Indifference of the World

The Gentle Indifference of the World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In My Room

In My Room

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Whitney

Whitney

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead and the Others

The Dead and the Others

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
At War

At War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Tickles

Little Tickles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder Me, Monster

Murder Me, Monster

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Mystical Circus

The Great Mystical Circus

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Silences

The Silences

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sextape

Sextape

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leto

Leto

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yomeddine

Yomeddine

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Donbass

Donbass

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry