Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Broker

Broker

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nostalgia

Nostalgia

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bérénice

Bérénice

1954
×
★★½
Edit this entry  
30
Two Girls and a Boat

Two Girls and a Boat

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Borscht - Uma receita russa

Borscht - Uma receita russa

2013
×
Edit this entry  
30
Barbecue

Barbecue

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
A Modern Coed

A Modern Coed

1966
×
★★½
Edit this entry  
30
Six Strands

Six Strands

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
★★★
Edit this entry  
30
Véronique and Her Dunce

Véronique and Her Dunce

1959
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1961
×
★★½
Edit this entry  
29
La tête de l'emploi

La tête de l'emploi

2015
×
★½
Edit this entry  
29
Prawn

Prawn

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Grizzlies

Grizzlies

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Wichita

Wichita

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Garrincha: Joy of the People

Garrincha: Joy of the People

1962
×
★★★
Edit this entry  
28
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★★
Edit this entry  
28
Lovers of the Arctic Circle

Lovers of the Arctic Circle

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Battle of Chile: Part II

The Battle of Chile: Part II

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Sunflower

Sunflower

1970
×
★★★★
Edit this entry  
25
Outlaw Love

Outlaw Love

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★½
Edit this entry  
24
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
The Battle of Chile: Part I

The Battle of Chile: Part I

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
Accident

Accident

1967
×
★★★★
Edit this entry  
23
Vegan

Vegan

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Brasilianas 2 Azulão e Pinhal

Brasilianas 2 Azulão e Pinhal

1948
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Breaking

Breaking

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Middle of the World

The Middle of the World

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Viktoría

Viktoría

2018
×
★★
Edit this entry  
21
In the Courtyard

In the Courtyard

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Panic

Panic

1979
×
★★½
Edit this entry  
19
Panthéon Discount

Panthéon Discount

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
2030

2030

2021
×
★½
Edit this entry  
19
The Stick

The Stick

2020
×
★★½
Edit this entry