Sort by

Brunol23 has logged 615 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Panamerican Machinery

Panamerican Machinery

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Hermit crab

Hermit crab

1930
×
★★★
Edit this entry  
31
Pigeons in the Square

Pigeons in the Square

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fièvre

Fièvre

1921
×
★★★½
Edit this entry  
31
Shrimp Stories

Shrimp Stories

1964
×
★★½
Edit this entry  
31
Kokutai

Kokutai

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Seahorse

The Seahorse

1934
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Back

The Back

2010
×
★★
Edit this entry  
31
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Sea Urchins

Sea Urchins

1929
×
★★★
Edit this entry  
31
The Woman from Nowhere

The Woman from Nowhere

1922
×
★★★
Edit this entry  
31
Bhuvan Shome

Bhuvan Shome

1969
×
★★★½
Edit this entry  
31
Almayer's Folly

Almayer's Folly

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Humanité

Humanité

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
7 Boxes

7 Boxes

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blind

Blind

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Silvered Water

Silvered Water

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hyas and Stenorhynchus

Hyas and Stenorhynchus

1929
×
★★½
Edit this entry  
30
Red Amnesia

Red Amnesia

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Slovenian Girl

Slovenian Girl

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Sole

Sole

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Home

Home

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
'Til Madness Do Us Part

'Til Madness Do Us Part

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Voyage to the Sky

Voyage to the Sky

1937
×
★★★
Edit this entry  
28
The Octopus

The Octopus

1927
×
★★★
Edit this entry  
28
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Love Life of an Octopus

The Love Life of an Octopus

1967
×
★★★
Edit this entry  
28
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Iranian

Iranian

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Supernova

Supernova

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
All Is Forgiven

All Is Forgiven

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Beyond

Beyond

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
World Record

World Record

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Program

Program

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Session

The Session

2014
×
★★★★
Edit this entry