RSS feed for brunolorenz
  • Parasite

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★

  • Yonlu

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Burning

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • Everything Beautiful Is Far Away

    ★★★★

  • Tudo é Projeto

    ★★★★★

  • AlphaGo

    ★★★★

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

  • Baby Driver

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Summer 1993

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★½

  • Fences

    ★★★

  • Passengers

    ★½

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Split

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Finding Dory

  • Aquarius

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★

  • Nise: The Heart of Madness

    ★★★★½

  • Deadpool

  • The Fundamentals of Caring

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • Creed

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★