RSS feed for brunolorenz
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tudo é Projeto

Tudo é Projeto

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Everything Beautiful Is Far Away

Everything Beautiful Is Far Away

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Yonlu

Yonlu

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
I'd Receive the Worst News from Your Beautiful Lips

I'd Receive the Worst News from Your Beautiful Lips

2011
×
★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★
Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Louis C.K.: 2017

Louis C.K.: 2017

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Edit this entry