Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Bonifácio - O Fundador do Brasil

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Gringo

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

  • The Movie of My Life

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★