Sort by

BRWC has logged 393 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sensation

Sensation

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Exquisite Meal

An Exquisite Meal

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Repossession

Repossession

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Habit

Habit

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha Rift

Alpha Rift

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bruno

Bruno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Day I Found a Girl in the Trash

The Day I Found a Girl in the Trash

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Darkness of the Road

The Darkness of the Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mandao Returns

Mandao Returns

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Only One

The Only One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portal Runner

Portal Runner

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Champions

National Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Scrapper

The Scrapper

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twas the Night

Twas the Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leylak

Leylak

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lapwing

Lapwing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Off the Rails

Off the Rails

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Heart of Champions

Heart of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
She Had a Dream

She Had a Dream

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apex

Apex

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The End of Blindness

The End of Blindness

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ankle Biters

Ankle Biters

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love is Love is Love

Love is Love is Love

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beans

Beans

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Drummer

The Drummer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead & Beautiful

Dead & Beautiful

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry