Sort by

BRWC has logged 36 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rare Beasts

Rare Beasts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nicole

Nicole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Carpet

Red Carpet

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
100 Candles

100 Candles

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zebra Girl

Zebra Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enfant Terrible

Enfant Terrible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Human Factor

The Human Factor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antidote

Antidote

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Servants

Servants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Here Today

Here Today

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eat Wheaties!

Eat Wheaties!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hoodman

Hoodman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pipeline

Pipeline

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlatan

Charlatan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
After Love

After Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knots: A Forced Marriage Story

Knots: A Forced Marriage Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry