Sort by

nina has logged 108 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In My Dreams

In My Dreams

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stranded

Stranded

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Accountant of Auschwitz

The Accountant of Auschwitz

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry