Bryan has logged 349 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Safety

Safety

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry