Sort by
  • Norma Rae

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Serie Noire

    ★★★★

  • The Jerk

    ★★★½

  • Murder by Decree

    ★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • Time After Time

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Saint Jack

    ★★★½

  • The Brood

    ★★★½

  • Once Upon a Time in America

    ★★★★½

  • Nil by Mouth

    ★★★★

  • The Quick and the Dead

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Breakdown

    ★★★½

  • Cure

    ★★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★