RSS feed for Bryan Nguyen

Bryan Nguyen has logged 175 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Swarm

The Swarm

1978
×
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Legend of Halloween Jack

The Legend of Halloween Jack

2018
×
½
Edit this entry  
05
A

A

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cleopatra

Cleopatra

1934
×
★★★½
Edit this entry  
11
Flight 93

Flight 93

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
RocketMan

RocketMan

1997
×
★★½
Edit this entry  
06
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beach

The Beach

2000
×
★★
Edit this entry