Sort by

Bryan Williams has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Echo

White Echo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry