Sort by

Bryan has logged 216 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Battle of Brazil: A Video History

The Battle of Brazil: A Video History

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Beyond

The Beyond

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The X from Outer Space

The X from Outer Space

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dr. Syn, Alias the Scarecrow

Dr. Syn, Alias the Scarecrow

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
When Trumpets Fade

When Trumpets Fade

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry