Sort by
  • Barbarian

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Awake

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • What Lies Below

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The Silencing

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • His House

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★