Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Rock-A-Doodle

Rock-A-Doodle

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Home

Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read prior review Edit this entry  
31
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry