Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Macbeth

Macbeth

1948
×
★★★★
Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Flyers

American Flyers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Foreign Affair

A Foreign Affair

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Five Graves to Cairo

Five Graves to Cairo

1943
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Singles

Singles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cleopatra Jones

Cleopatra Jones

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three the Hard Way

Three the Hard Way

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coonskin

Coonskin

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Thomasine & Bushrod

Thomasine & Bushrod

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Any Number Can Win

Any Number Can Win

1963
×
★★★★
Edit this entry  
27
Trouble Man

Trouble Man

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me and Orson Welles

Me and Orson Welles

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Talk to Me

Talk to Me

2007
×
★★★½
Edit this entry