Bryce has logged 368 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry