Bryce has logged 34 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry