RSS feed for Bryn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
From the Earth to the Moon

From the Earth to the Moon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
New York Doll

New York Doll

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cold Weather

Cold Weather

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Card

Green Card

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alt-Right: Age of Rage

Alt-Right: Age of Rage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Super

Super

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
'85: The Greatest Team in Pro Football History

'85: The Greatest Team in Pro Football History

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Net Worth

Net Worth

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Making Coco: The Grant Fuhr Story

Making Coco: The Grant Fuhr Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys

Bad Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Catholics vs. Convicts

Catholics vs. Convicts

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elway To Marino

Elway To Marino

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Magic Moment

This Magic Moment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry