-ˋˏ brynn ˎˊ- has logged 99 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Grace of Jake

The Grace of Jake

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry