-ˋˏ brynn ˎˊ- has logged 40 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Ever Happy

After Ever Happy

×
Read the review Edit this entry  
28
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another

Another

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casper

Casper

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry