Sort by

brynn helena has logged 569 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
All My Life

All My Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Justin Bieber: Our World

Justin Bieber: Our World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry