• I Care a Lot

    I Care a Lot

    ★★

    something was very off here for me. i love rosamund pike, especially when she's playing a manipulative lesbian disaster (her second go at the role since gone girl ;)) but the rest of this film was boring, and may have bitten off more than it could chew.

  • Corpse Bride

    Corpse Bride

    ★★★★★

    period day two comfort watch bc i'm in pain 🤩

  • Taken 3

    Taken 3

    ★½

    kim is so hot in this 🤒

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    Salò, or the 120 Days of Sodom

    ½

    i just watched a couple videos on this film, not even the actual film, and some things truly need to stay in the drafts good lord 🤢☠️

  • Cinnamon the Movie

    Cinnamon the Movie

    ★★★★★

    showed this to my little brother and he said "chiffon just seems like the 'i'm not like other girls' type" and idk maybe he has a point 💀💀

  • Cinnamon the Movie

    Cinnamon the Movie

    ★★★★★

    absolutely my new go-to comfort watch omg 🥺🥺🥺

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★½

    i WISH i was gone, girl 🖐🏻😔

  • Aquamarine

    Aquamarine

    ★★★★★

    say what you want about this movie, but it is my ultimate comfort watch. i would DIE for these characters 🥺💖

  • The Shawshank Redemption

    The Shawshank Redemption

    ★★★★★

    this movie, exactly the same, but andy is played by john mulaney and red is played by will smith and there's random laugh track during serious moments. please, somebody make it happen 😭

  • To All the Boys: Always and Forever

    To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

    i'm gonna be real with y'all, i just DON'T CARE AT ALL anymore 🤩

  • John Mulaney: New in Town

    John Mulaney: New in Town

    ★★★★★

    this special is underrated in a way i cannot even fathom 🤩

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

    i love this man so much 🥺