BRYNpin has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
7500

7500

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry