• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Adrienne

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Card Counter

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Vice Versa: Chyna

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Mare of Easttown

  • kid 90

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Last Blockbuster

  • Kenny and Spenny Paldemic Special

    ★★★

  • The Undoing

    ★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

  • Des

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★½

  • #Alive

  • The Rental

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • The Lovebirds

  • Capone

  • The Half of It

  • A Secret Love

  • Normal People

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness