Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Altered Carbon: Resleeved

Altered Carbon: Resleeved

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bordertown: The Mural Murders

Bordertown: The Mural Murders

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast, Maine

Belfast, Maine

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nutcracker (Royal Opera House)

The Nutcracker (Royal Opera House)

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jonesin'

Jonesin'

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hands that Bind

Hands that Bind

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stanleyville

Stanleyville

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Potato Dreams of America

Potato Dreams of America

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The White Fortress

The White Fortress

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Here & After

Here & After

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poser

Poser

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Masha

Masha

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Public Housing

Public Housing

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buck Alamo

Buck Alamo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drinkwater

Drinkwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
SpaceBoy

SpaceBoy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Face/Off

Face/Off

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Who: Deep Breath

Doctor Who: Deep Breath

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: The Time of the Doctor

Doctor Who: The Time of the Doctor

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: The Night of the Doctor

Doctor Who: The Night of the Doctor

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Tot

Tot

2020
×
Edit this entry  
20
Abomination

Abomination

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Hydebank

Hydebank

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Disruptor Conductor

Disruptor Conductor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In Search of Beethoven

In Search of Beethoven

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry