Sort by

Scott has logged 221 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Room on the Broom

Room on the Broom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zog and the Flying Doctors

Zog and the Flying Doctors

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Versus

Versus

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We're Going on a Bear Hunt

We're Going on a Bear Hunt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wizard of Speed and Time

The Wizard of Speed and Time

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry