Sort by

Scott has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life After Flash

Life After Flash

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock 'n' Roll Generation Saved Hollywood

Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock 'n' Roll Generation Saved Hollywood

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Together

Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★
Read the review Edit this entry