Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holcroft Covenant

The Holcroft Covenant

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Circle

The Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry