• Don't Look Up

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • Skater Girl

  • Hey There!

  • Cryptozoo

  • WandaVision

  • Stuck Apart

  • Wonder Woman 1984

  • Best Actress

    ★★

  • Leyla Everlasting

  • Ethos

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

  • Weasel

  • The Trial of the Chicago 7

  • Leyla Once Again

    ★★★½

  • I Am The Sea

    ★½

  • Stone in the Well

    ★★★

  • I Care a Lot

  • DNA

    ★★

  • 200 Meters

    ★★★

  • Ghosts

  • Made in Italy

    ★★

  • Plaza

  • Going Blind

    ★★★

  • Summer of 85

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Delete History

    ★★

  • Persian Lessons

    ★★★½

  • Paris Calligrammes

    ★★★★½

  • Malmkrog

    ★★★★

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★½

  • Luxor

    ★★★½

  • Exile

    ★★★½

  • Wendy

    ★★½

  • Promising Young Woman

  • You Know Him

    ★★★½

  • Jumbo

  • A Yellow Animal

    ★★★★★

  • Epicentro

    ★★★★

  • Felicità

    ★★★★

  • Mahallenin Bazı Kedileri

    ★★½

  • Show Me The Picture: The Story of Jim Marshall

    ★★★

  • Not Knowing

    ★★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • You've Got Murder

  • Fanny Lye Deliver'd

    ★★★★

  • Silenced Tree

    ★★★½

  • Kapı

    ★★

  • Chronology

    ★★½

  • The Goldfinch

  • The Antenna

    ★★★

  • Sanctorum

  • Son-Mother

    ★★★½

  • The Platform

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Collective

    ★★★★½

  • Atlantis

    ★★★

  • Beware of Children

    ★★½

  • A Son

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Echo

    ★★★

  • Bird Talk

    ★★★★

  • The Lion King