• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Daughters of witches

  • Maid

  • Midnight Mass

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

  • Brand New Cherry Flavor

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Shangri-La

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Nocturne

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Sightless

    ★½

  • Supernova

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Unorthodox

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½