Sort by

Brandon has logged 39 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silence

Silence

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry