• Prey

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Locked Down

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★