RSS feed for Todd

Todd has logged 35 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glastonbury 2000

Glastonbury 2000

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
David Bowie: The Last Five Years

David Bowie: The Last Five Years

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lockout

Lockout

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boss

The Boss

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry