RSS feed for Todd

Todd has logged 21 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry