• Kong: Skull Island

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Spectre

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • The Walk

    ★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Black Mass

    ★★★½

  • Everest

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Ant-Man

    ★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Chappie

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

  • Jupiter Ascending

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Fury

    ★½

  • Inherent Vice

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Equalizer

    ★★★

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Hercules

    ★★½

  • Deliver Us from Evil

    ★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • The Homesman

    ★★★

  • Force Majeure

    ★★★½

  • The Rover

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Heaven Is for Real

    ★★

  • Noah

    ★½

  • 300: Rise of an Empire

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • RoboCop

    ★★½

  • Boyhood

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • American Hustle

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½