• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Real Anne: Unfinished Business

    ★★★

  • Last Train to Christmas

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • No Time to Die

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • The End of the Storm

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Three Kings

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Soiree

    ★★★★

  • Urzila Carlson: Overqualified Loser

    ★★★

  • Ghosts of War

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Made in Senegal

    ★★★

  • Not Quite Dead Yet

    ★★★★

  • Shape of Red

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • Minari

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★

  • his

    ★★★★½

  • Our 30-Minute Sessions

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

    ★★★

  • Farewell: Comedy of Life Begins with a Lie

    ★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Skyfire

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★