Sort by

🥀 has logged 19 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry