• South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Come and Learn with Pibby!

  • Eternals

    ★★

  • Palm Swings

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • 9/21/21

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Death of Batman

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • kid 90

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • The Cost of Concordia

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Small Axe

  • Closed for Storm

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • 10umentary: Behind the Scenes of StarKid Homecoming

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★