RSS feed for Buckb

Buckb has logged 199 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rabies

Rabies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brothers

Brothers

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Last Year in Viet Nam

Last Year in Viet Nam

1971
×
Read the review Edit this entry  
02
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle in Heaven

Battle in Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Netherland Dwarf

Netherland Dwarf

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
The Vampires of Poverty

The Vampires of Poverty

1977
×
Read the review Edit this entry  
20
Buried

Buried

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crossbow

Crossbow

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Iceman Tapes: Conversations with a Killer

The Iceman Tapes: Conversations with a Killer

1992
×
Read the review Edit this entry  
12
Shark Skin Man and Peach Hip Girl

Shark Skin Man and Peach Hip Girl

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Read the review Edit this entry  
31
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monster

Monster

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
1000 Year Sleep

1000 Year Sleep

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Home Sick

Home Sick

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

1971
×
Read the review Edit this entry  
24
The Girlfriend

The Girlfriend

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Primal

Primal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry