Sort by

darnilious has logged 30 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parker

Parker

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Broken City

Broken City

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Branded

Branded

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Compliance

Compliance

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Assassins

The Assassins

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Battleship

Battleship

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry