• Crimes of the Future

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Card Counter

    ★★½

  • Mad God

  • Pig

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Horizon Line

    ★★½

  • Meander

    ★★

  • Tenet

    ½

  • Unhinged

    ★★★★

  • 8:46

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • The Hunt

    ½

  • Alone

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Grand Isle

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Escaping the NXIVM Cult: A Mother's Fight to Save Her Daughter

  • 3 from Hell

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Knives Out

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Haunt

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Lux Æterna

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

  • Bliss

  • The Dirt

  • Us

    ★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Serenity

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

  • Escape Room

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • Between Worlds

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ½

  • Halloween

    ★★

  • The Nightingale

  • Vox Lux

    ½