• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Relic

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Radioactive

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Stuffed

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Lorena

    ★★★★★

  • Clemency

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Share

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Surviving R. Kelly

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★