RSS feed for Joey

Joey has watched 490 films released in the 2010s.

  • Rundfunk: Wachstumsschmerzen

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Little Mermaid: The Broadway Musical

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • The Promise

    ★★★½

  • Arjen Lubach LIVE

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Shaft

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ½