RSS feed for Joey
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Promise

The Promise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry