RSS feed for Joey

Joey has watched 84 science fiction films.

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • De film van Dylan Haegens

    ★★

  • The Meg

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Downsizing

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Team Thor: Part 2

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Team Thor

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½

  • Pixels

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Home

    ★★★

  • Boy 7

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★

  • Men in Black 3

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Paul

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★½